Animacija
Za izdelavo animacije, sem se odločil, da bom uporabil program PhotoScape. Najprej odpremo program PhotoScape in v njem odpremo jeziček "Animated GIF". Nato v največje polje v programu, povlečemo sliko, ki bo prva v naši animaciji. To zgleda nekako takole.
Ker sem se odločil, da bom tej sliki dodajal določene elemente, jo bom sedaj odprl v Slikarju in tam dodajal elemente in sproti posodabljal mojo animacijo.
Obdelava slike v Slikarju - dodajanje elementov |
Trenutno naša animacija zgleda takole:
Dodal bom še nekaj elementov in sproti dopolnjeval mojo animacijo.
Za vsak dodan element, sem shranil sliko in jo dodal v PhotoScape.
Ko so vse slike dodane, v programu naša animacija zgleda tako:
Naš končni izdelek pa izgleda takole:
Miselni vzorec
S pomočjo spletnega orodja Mindomo, sem izdelal miselni vzorec na temo "pomnilnik". Program je zelo preprost za uporabo in z njim lahko v relativno kratkem času naredimo precej zanimiv miselni vzorec.
Postopek izdelave mojega miselnega vzorca:
Odpremo spletno stran www.mindomo.com in se prijavimo. Na levi strani kliknemo gumb "Create". Odpre se nam okno, v katerega napišemo ime našega miselnega vzorca. Potem kliknemo na gumb "Ok"in odpre se nam okno, v katerem bomo izdelali miselni vzorec.
Če želimo, si lahko poljubno spremenimo temo in obliko miselnega vzorca.
V rdeč kvadratek najprej napišemo naslov.
Na spodnjem delu kvadratka v katerem imamo napisan naslov, vidimo nekakšno modro puščico. Iz te puščice lahko povlečemo ven novo temo.
Iz te nove temo lahko na isti način povlečemo ven novo podtemo.
Seveda lahko iz vsake teme povlečemo več podtem.
Lahko pa si ga ogledate tudi tukaj: http://www.mindomo.com/view.htm?m=0b98e5264d30489280a1ce9990640279
Uporaba v šolstvu:
Animacije in miselni vzorci so po mojem mnenju dovolj uporabni, saj mislim, da si učenci z večjim zanimanjem ogledajo kakšno animacijo, kakor pa le neko statično sliko. Učna ura je zato bolj zanimiva, in učenci so bolj motivirani za delo.
Miselne vzorce bi v šolstvu lahko uporabil tako, da bi npr. učencem dal za domačo nalogo, da izdelajo miselni vzorec na računalniško temo, ki bi jim jo prej določil in jo naslednjo uro na kratko predstavijo sošolcem. Tako bi se naučili uporabljati programe za miselne vzorce, poleg tega pa bi se seznanili z določeno računalniško temo.
Ni komentarjev:
Objavite komentar